  • PD0070WJ25038BF1
PD0070WJ25038BF1
advertisement
Manufacturer No:
PD0070WJ25038BF1
HK JDW NO:
878-PD0070WJ25038BF1
Datasheet:
PD0070WJ25038BF1
Description:
P 25pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±20% R7 2.756Dia 70.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0070WJ25038BF1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.756Dia 70.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    R7
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    25pF
  • Height Seated (Max)
    1.417 36.00mm