  • PD0070WJ40038BG1
PD0070WJ40038BG1
advertisement
Manufacturer No:
PD0070WJ40038BG1
HK JDW NO:
878-PD0070WJ40038BG1
Datasheet:
PD0070WJ40038BG1
Description:
P 40pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±20% R16 2.756Dia 70.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PD0070WJ40038BG1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    2.756Dia 70.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    R16
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    40pF
  • Height Seated (Max)
    1.417 36.00mm