  • PDA100W-1A8GB
PDA100W-1A8GB
advertisement
Manufacturer No:
PDA100W-1A8GB
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PDA100W-1A8GB
Package:
Datasheet:
PDA100W-1A8GB
Step5Bar-code shipping tag
PDA100W-1A8GB
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    2.3lbs 1kg
  • Operating Temperature
    -40°C~83°C
  • Series
    PDA (100W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    9.49Lx2.32W x 1.54 H 241.0mmx59.0mmx39.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Input (Max)
    304VAC
  • Max Output Current
    1.75A
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Voltage - Output
    34V~57V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    39.116mm