  • PDRB-75-24
PDRB-75-24
advertisement
Manufacturer No:
PDRB-75-24
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PDRB-75-24
Package:
Datasheet:
PDRB-75-24
Description:
PDRB-75-24 datasheet pdf and AC DC Converters product details from CUI Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 38
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDRB-75-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    PDRB-75 (75W)
  • Size / Dimension
    4.04Lx1.36W x 4.96 H 102.5mmx34.5mmx126.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    75W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    3.13A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 127V~370VDC