  • PE-0402CH1N5STT
PE-0402CH1N5STT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0402CH1N5STT
HK JDW NO:
664-PE-0402CH1N5STT
Package:
0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
PE-0402CH1N5STT
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Series
    0402CH
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    600μm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    710mA
  • Inductance
    1.5nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Max DC Current
    710mA
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm