  • PE-0805CM100GTT
PE-0805CM100GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM100GTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM100GTT
Datasheet:
PE-0805CM100GTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM100GTT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0805CM
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±2%
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    10nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm