  • PE-0805CM391KTT
PE-0805CM391KTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM391KTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM391KTT
Datasheet:
PE-0805CM391KTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM391KTT
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0805CM
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.68mm
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    725MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    40 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    35
  • Height
    1.45mm
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm