  • PE-0805CM821JTT
PE-0805CM821JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM821JTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM821JTT
Datasheet:
PE-0805CM821JTT
Description:
Quantity:
In Stock : 4232
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM821JTT
  • Part Status
    Active
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.68mm
  • Current Rating
    200mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.35Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    215MHz
  • Q @ Freq
    23 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    23
  • Rated Current-Max
    0.2A
  • DC Current
    200mA
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±5%