  • PE0140WH20236BJ1
PE0140WH20236BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PE0140WH20236BJ1
HK JDW NO:
878-PE0140WH20236BJ1
Datasheet:
PE0140WH20236BJ1
Description:
P 2000pF 13000V 13kV Ceramic Capacitor ±10% R85 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PE0140WH20236BJ1
    17 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    5.512Dia 140.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    13000V 13kV
  • Capacitance
    2000pF