  • PE30L0FG474KAB
PE30L0FG474KAB
advertisement
Manufacturer No:
PE30L0FG474KAB
HK JDW NO:
875-PE30L0FG474KAB
Description:
Potentiometers PE30 AC 470K 10% A BO e3
Step5Bar-code shipping tag
PE30L0FG474KAB
    Panel
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    470kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    300V