  • PE30L0FR101MAB
PE30L0FR101MAB
advertisement
Manufacturer No:
PE30L0FR101MAB
HK JDW NO:
875-PE30L0FR101MAB
Description:
Res Cermet POT 100 Ohm 20% 3W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (19.7 X 63mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PE30L0FR101MAB
    Panel
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    3W