  • PESD3V3L1UA,115
PESD3V3L1UA,115
advertisement
Manufacturer No:
PESD3V3L1UA,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-PESD3V3L1UA,115
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
PESD3V3L1UA,115
Description:
Quantity:
In Stock : 13783
Step5Bar-code shipping tag
PESD3V3L1UA,115
  • Package / Case
    SC-76, SOD-323
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2009
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Base Part Number
    PESD*L1U
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    5.3V
  • Power - Peak Pulse
    45W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V Max
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    34pF @ 1MHz