  • PESD3V3S1BLYL
PESD3V3S1BLYL
advertisement
Manufacturer No:
PESD3V3S1BLYL
HK JDW NO:
554-PESD3V3S1BLYL
Package:
SOD-882
Datasheet:
PESD3V3S1BLYL
Description:
Quantity:
In Stock : 748
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PESD3V3S1BLYL
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    SOD-882
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Pin Count
    2
  • Voltage - Breakdown (Min)
    4.5V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    6.5V Typ
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V Max
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    35pF @ 1MHz