  • PF0382.154NLT
PF0382.154NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0382.154NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PF0382.154NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PF0382.154NLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF0382.154NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PF0382NL
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    1.2A
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    2.1A
  • Height
    11.303mm
  • Height Seated (Max)
    0.445 11.30mm