  • PF0465.153NLT
PF0465.153NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0465.153NLT
HK JDW NO:
664-PF0465.153NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PF0465.153NLT
Step5Bar-code shipping tag
PF0465.153NLT
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PF0465NL
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.2mm
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm Max
  • Max DC Current
    1.6A
  • Frequency - Self Resonant
    24MHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Height
    4.0132mm
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm