  • PF0465.823NLT
PF0465.823NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0465.823NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PF0465.823NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PF0465.823NLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF0465.823NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PF0465NL
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    324mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    1.05A
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm