  • PF0580.563NLT
PF0580.563NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0580.563NLT
HK JDW NO:
664-PF0580.563NLT
Step5Bar-code shipping tag
PF0580.563NLT
    Select All
  • DC Current
    460mA
  • Height
    3.4798mm
  • Height Seated (Max)
    0.137 3.48mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PF0580NL
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.165W 4.70mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    700mOhm
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.2mm
  • Current Rating
    460mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    56μH
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    460mA