  • PF1262-30RF1
PF1262-30RF1
advertisement
Manufacturer No:
PF1262-30RF1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-PF1262-30RF1
Package:
TO-126-2
Datasheet:
PF1262-30RF1
Description:
30Ohm, Thin Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF1262-30RF1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    TO-126-2
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PF1260
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.122W 8.50mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Height
    11.9888mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm