  • PF2472-130RF1
PF2472-130RF1
advertisement
Manufacturer No:
PF2472-130RF1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-PF2472-130RF1
Package:
TO-247-2
Datasheet:
PF2472-130RF1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF2472-130RF1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    TO-247-2
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2012
  • Series
    PF2470
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.189W 16.00mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    130Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Height
    19.9898mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm