  • PF2472-5K1F1
PF2472-5K1F1
advertisement
Manufacturer No:
PF2472-5K1F1
HK JDW NO:
676-PF2472-5K1F1
Package:
TO-247-2
Datasheet:
PF2472-5K1F1
Description:
5.1kOhm, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
PF2472-5K1F1
  • Package / Case
    TO-247-2
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PF2470
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.189W 16.00mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Height
    19.9898mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm