  • PFC10-68RF1
PFC10-68RF1
advertisement
Manufacturer No:
PFC10-68RF1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-PFC10-68RF1
Package:
PFC10 (TO-126 SMT)
Datasheet:
PFC10-68RF1
Description:
PFC Series, Thick Film, 68Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PFC10-68RF1
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    PFC10 (TO-126 SMT)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.323W 12.00mmx8.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Height
    1.0414mm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm