  • PFC375-4201FG
PFC375-4201FG
advertisement
Manufacturer No:
PFC375-4201FG
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PFC375-4201FG
Quantity:
In Stock : 12875
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFC375-4201FG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Minimum Load Required
    Yes
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    PFC375 (375W)
  • Feature
    Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    375W
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    68%
  • Voltage - Isolation
    2.6kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    10A 10A 4A 4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    5V
  • Voltage - Output 3
    15V
  • Voltage - Output 4
    15V