  • PFC500-1048G
PFC500-1048G
advertisement
Manufacturer No:
PFC500-1048G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PFC500-1048G
Quantity:
In Stock : 3930
Step5Bar-code shipping tag
PFC500-1048G
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    PFC500 (500W)
  • Size / Dimension
    9.00Lx5.00W x 2.50 H 228.6mmx127.0mmx63.5mm
  • Feature
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    500W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    10.4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC