  • PFR5682G63J11L4BULK
PFR5682G63J11L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
PFR5682G63J11L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-PFR5682G63J11L4BULK
Package:
Description:
Cap Film 0.0068uF 63V PP 2% (7.2 X 4.5 X 6mm) Radial 5mm 100°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFR5682G63J11L4BULK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    63VDC|40VAC
  • Special Feature
    High Frequency
  • Product Length (mm)
    7.2(Max)
  • Product Height (mm)
    6(Max)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Product Weight (g)
    0.3
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%