  • PFS35-0R39F1
PFS35-0R39F1
advertisement
Manufacturer No:
PFS35-0R39F1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-PFS35-0R39F1
Package:
Non-Standard D-PAK
Datasheet:
PFS35-0R39F1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFS35-0R39F1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Non-Standard D-PAK
  • Supplier Device Package
    D-Pak in TO-263 Housing
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    PFS35
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.398W 10.30mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    390mOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    35W
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm