  • PG0016.331NL
PG0016.331NL
advertisement
Manufacturer No:
PG0016.331NL
HK JDW NO:
664-PG0016.331NL
Datasheet:
PG0016.331NL
Step5Bar-code shipping tag
PG0016.331NL
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Current Rating
    8.5A
  • Inductance
    330nH
  • DC Resistance (DCR)
    4.3mOhm
  • Current - Saturation
    13A
  • Height
    4.8514mm
  • Height Seated (Max)
    0.191 4.85mm