  • PG0016.561NL
PG0016.561NL
advertisement
Manufacturer No:
PG0016.561NL
HK JDW NO:
664-PG0016.561NL
Datasheet:
PG0016.561NL
Step5Bar-code shipping tag
PG0016.561NL
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Current Rating
    6.6A
  • Inductance
    560nH
  • DC Resistance (DCR)
    6.5mOhm
  • Current - Saturation
    10A
  • Height
    4.8514mm
  • Height Seated (Max)
    0.191 4.85mm