  • PG0085.222NLT
PG0085.222NLT
advertisement
Manufacturer No:
PG0085.222NLT
HK JDW NO:
664-PG0085.222NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PG0085.222NLT
Step5Bar-code shipping tag
PG0085.222NLT
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Series
    PG0085NL
  • Size / Dimension
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Depth
    4.3mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    46mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
    DUAL ENDED
  • DC Current
    1.1A
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm