  • PGSMAJ14CA F2G
PGSMAJ14CA F2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ14CA F2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ14CA F2G
Datasheet:
PGSMAJ14CA F2G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ14CA F2G
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.6V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    17.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    23.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    14V