  • PGSMAJ26CAHR2G
PGSMAJ26CAHR2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ26CAHR2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ26CAHR2G
Datasheet:
PGSMAJ26CAHR2G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ26CAHR2G
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    42.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26V