  • PGSMAJ7.5CAHE3G
PGSMAJ7.5CAHE3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ7.5CAHE3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ7.5CAHE3G
Datasheet:
PGSMAJ7.5CAHE3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ7.5CAHE3G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.33V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.5V