  • PGSMAJ90CA F3G
PGSMAJ90CA F3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ90CA F3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ90CA F3G
Datasheet:
PGSMAJ90CA F3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ90CA F3G
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    146V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100V
  • Power - Peak Pulse
    400W