  • PHE840MD6150MR06L2
PHE840MD6150MR06L2
advertisement
Manufacturer No:
PHE840MD6150MR06L2
HK JDW NO:
417-PHE840MD6150MR06L2
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
PHE840MD6150MR06L2
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275, SAFETY CLASS X2
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TRAY
  • Lead Pitch
    22.5mm
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    14.5mm
  • Length
    26mm
  • Width
    6.5mm