  • PHE840MD6270MD17R06L2
PHE840MD6270MD17R06L2
advertisement
Manufacturer No:
PHE840MD6270MD17R06L2
HK JDW NO:
417-PHE840MD6270MD17R06L2
Description:
PHE840M 270nF Film Capacitor 20% Radial 280V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
PHE840MD6270MD17R06L2
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Series
    PHE840M
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    270nF
  • Packing Method
    Tray
  • Voltage - Rated AC
    280V
  • Lead Pitch
    22.5mm
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26mm
  • Width
    7mm