  • PHE841EF6560MR06L2
PHE841EF6560MR06L2
advertisement
Manufacturer No:
PHE841EF6560MR06L2
HK JDW NO:
417-PHE841EF6560MR06L2
Description:
PHE841 560nF Film Capacitor 20% Radial 330V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
PHE841EF6560MR06L2
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Series
    PHE841
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    SAFETY CLASS X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    560nF
  • Packing Method
    Tray
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Height
    24.5mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    14.5mm