  • PHH225MLL3380QE4
PHH225MLL3380QE4
advertisement
Manufacturer No:
PHH225MLL3380QE4
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-PHH225MLL3380QE4
Package:
Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 380UF 63V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHH225MLL3380QE4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    PHH225
  • Size / Dimension
    0.717" Dia (18.20mm)
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Capacitance
    380 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.1mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.36 A @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    36.8 A @ 100 kHz