  • PHV-5R4V505-R
PHV-5R4V505-R
advertisement
Manufacturer No:
PHV-5R4V505-R
HK JDW NO:
255-PHV-5R4V505-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PHV-5R4V505-R
Description:
Cap Supercap 5F 5.4V -10% to 30% (21.3 X 11 X 32.5mm) Radial 5.3mm 28uA 0.07 Ohm 1000h 65C Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PHV-5R4V505-R
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.839Lx0.433W 21.30mmx11.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    5.4V
  • Capacitance
    5F
  • Voltage - Rated DC
    5.4V
  • Orientation
    Vertical
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    5.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.209 5.30mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    5.4V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 65°C
  • Leakage Current
    28μA
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm
  • Length
    21.3106mm
  • Width
    10.9982mm