PI90LVB044LE
PI90LVB044LE
233-PI90LVB044LE
28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
3V~3.6V 90LVB044 Signal switch
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
PI90LVB044LE Overview
In order to conserve board space, digital switch is included in the 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width).Tube is the packaging method.Digital switch ic uses a Surface Mount mounting method.In the multiplexers, the analog IC Crosspoint Switch is used.A temperature of -40°C~85°C will not leave the turn signal swturn signal switchch susceptible to external influences.It provides digital controlled switch's superior flexibility for designers to use when it operates with a supply voltage of 3V~3.6V.provides digital controlled switch's digital controlled switch'sThe base part number is 90LVB044, which is also useful when looking up signal switch's related components.
PI90LVB044LE Features
Supplied in the 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) package
PI90LVB044LE Applications
- High-performance memory systems
- Computer memory
- Data-routing applications
- Automatic Monitoring systems
- Enabling different functions units in microprocessor instruction decoding
- Decimal decoder
- Electronics industry
- Automatic health monitoring systems
- Logic circuits
- Video transmission
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
PI90LVB044LE
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Diodes Incorporated233-PI5C3253QE16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI5C3257QE16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI3C3245QE20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI3C3125WE14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI3VT3306LE8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI5C3305LE8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI3C32X384BE48-FSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI5C3390QE28-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI5C32X245BEX40-FSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Diodes Incorporated233-PI3C3384QE24-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare