  • PIC120.241D
PIC120.241D
advertisement
Manufacturer No:
PIC120.241D
Manufacturer:
PULS, LP
HK JDW NO:
609-PIC120.241D
Package:
Datasheet:
PIC120.241D
Description:
DIN RAIL PWR SUPPLY 120W 24V 5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PIC120.241D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    PIANO (120W)
  • Size / Dimension
    4.88Lx1.54W x 4.88 H 124.0mmx39.0mmx124.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    120W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, cURus
  • Efficiency
    92.3%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC