  • PIC12LF1571-I/RF
PIC12LF1571-I/RF
advertisement
Manufacturer No:
PIC12LF1571-I/RF
HK JDW NO:
536-PIC12LF1571-I/RF
Package:
8-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC12LF1571-I/RF
Description:
1.75KB 1K x 14 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® 12F Series PIC12LF1571 32MHz 3V 8-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 7324
Step5Bar-code shipping tag
PIC12LF1571-I/RF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    8-UDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    PIC® 12F
  • Published
    2016
    8
  • HTS Code
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    32MHz
  • Base Part Number
    PIC12LF1571
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N8
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
  • Memory Size
    1.8kB
  • Number of I/O
    6
  • RAM Size
    128 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
  • Program Memory Size
    1.75KB 1K x 14
  • Bit Size
    8
  • Data Converter
    A/D 4x10b; D/A 1x5b
    NO
  • PWM Channels
  • DAC Channels
  • ROM (words)
    1024
  • On Chip Program ROM Width
    14
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.55mm
  • Width
    3mm