  • PIC16F18345-I/GZ
PIC16F18345-I/GZ
advertisement
Manufacturer No:
PIC16F18345-I/GZ
HK JDW NO:
536-PIC16F18345-I/GZ
Package:
20-UFQFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC16F18345-I/GZ
Description:
14KB 8K x 14 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® XLP™ 16F Series PIC16F18345 32MHz 20-UFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 12028
Step5Bar-code shipping tag
PIC16F18345-I/GZ
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    20-UFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    PIC® XLP™ 16F
  • Number of Terminations
    20
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Subcategory
    Microcontrollers
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    32MHz
  • Base Part Number
    PIC16F18345
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-N20
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    2.5/5V
  • Interface
    I2C, LIN, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    14kB
  • Number of I/O
    18
  • RAM Size
    1K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.3V~5.5V
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
  • Program Memory Size
    14KB 8K x 14
  • Connectivity
    I2C, LINbus, SPI, UART/USART
  • Supply Current-Max
    2.9mA