  • PIC16LF19196-I/MR
PIC16LF19196-I/MR
advertisement
Manufacturer No:
PIC16LF19196-I/MR
HK JDW NO:
536-PIC16LF19196-I/MR
Package:
QFN
Datasheet:
Description:
Microcontroller 3V QFN
Quantity:
In Stock : 274
Step5Bar-code shipping tag
PIC16LF19196-I/MR
  • Package / Case
    QFN
  • Number of Terminations
    64
  • Additional Feature
    ALSO OPEARTES AT 16 MHZ AT 1.8V MINIMUM SUPPLY
  • HTS Code
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-N64
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
  • Number of I/O
    59
  • Speed
    32 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER, RISC
  • Clock Frequency
    32MHz
    14
  • Screening Level
    TS 16949
  • ROM Programmability
    FLASH
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Length
    9mm
  • Width
    9mm