  • PIC32MM0128GPM028-E/M6
PIC32MM0128GPM028-E/M6
advertisement
Manufacturer No:
PIC32MM0128GPM028-E/M6
HK JDW NO:
536-PIC32MM0128GPM028-E/M6
Package:
28-UFQFN Exposed Pad
Description:
128KB 128K x 8 FLASH MIPS32® microAptiv™ 32-Bit Microcontroller PIC® 32MM Series PIC32MM0128GPM 3V 28-UFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 13256
Step5Bar-code shipping tag
PIC32MM0128GPM028-E/M6
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    28-UFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Series
    PIC® 32MM
  • Number of Terminations
    28
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Base Part Number
    PIC32MM0128GPM
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-N28
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2V
  • Number of I/O
    21
  • Speed
    25MHz
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2V~3.6V
  • Core Processor
    MIPS32® microAptiv™
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I2S, POR, PWM, WDT
  • Clock Frequency
    48MHz