  • PISM-2R2M-04
PISM-2R2M-04
advertisement
Manufacturer No:
PISM-2R2M-04
HK JDW NO:
3540-PISM-2R2M-04
Package:
Molded
Step5Bar-code shipping tag
PISM-2R2M-04
  • Package / Case
    Molded
    WRAPAROUND
  • Material
    Steel
  • Material - Core
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    10mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.55mm
  • Current Rating
    8A
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5138
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    10mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • DC Current
    6.2A
  • Height
    5.35mm
  • Length
    13mm
  • Width
    9.5mm