  • PJ-5V15WCNA
PJ-5V15WCNA
advertisement
Manufacturer No:
PJ-5V15WCNA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PJ-5V15WCNA
Package:
Datasheet:
PJ-5V15WCNA
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PJ-5V15WCNA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    PJ (15W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx2.36W x 1.26 H 107.5mmx60.0mmx32.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    79.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    3A
  • Height
    32mm
  • Length
    107mm
  • Width
    60mm