  • PJA300F-24
PJA300F-24
advertisement
Manufacturer No:
PJA300F-24
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PJA300F-24
Package:
Datasheet:
PJA300F-24
Description:
Quantity:
In Stock : 17993
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PJA300F-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PJA (300W)
  • Size / Dimension
    7.48Lx4.02W x 1.61 H 190.0mmx102.1mmx40.9mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC