  • PK5-080P-CLT-2-GGF
PK5-080P-CLT-2-GGF
advertisement
Manufacturer No:
PK5-080P-CLT-2-GGF
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-PK5-080P-CLT-2-GGF
Package:
Description:
Plug, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 80 Positions Pak 5, PK5 Gold SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
PK5-080P-CLT-2-GGF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Pak 5, PK5
  • Published
    2006
  • Feature
    Board Guide, Solder Retention
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Connector Type
    Plug, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    80
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Number of Contacts
    80
  • Contact Finish Thickness
    2.00μin 0.051μm
  • Height Above Board
    0.119 3.02mm
  • Stack Height (Mating)
    4mm 5mm 6mm