  • PK51N512CLQ100
PK51N512CLQ100
advertisement
Manufacturer No:
PK51N512CLQ100
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-PK51N512CLQ100
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M4 32-Bit Microcontroller Kinetis K50 Series PK51N512 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 4594
Step5Bar-code shipping tag
PK51N512CLQ100
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Kinetis K50
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    PK51N512
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    94
  • Speed
    100MHz
  • RAM Size
    128K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.71V~3.6V