  • PL20-10-130B
PL20-10-130B
advertisement
Manufacturer No:
PL20-10-130B
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-PL20-10-130B
Package:
Datasheet:
PL20-10-130B
Description:
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PL20-10-130B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    408g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    PL20-xx-130B
  • Size / Dimension
    57.20mm Lx47.60mm W
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    3500Vrms
  • Max Output Current
    2A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4A Series 2A
  • Power - Max
    20VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Height
    41.58mm
  • Height Seated (Max)
    41.28mm