  • PLA10AN1230R6R2B
PLA10AN1230R6R2B
advertisement
Manufacturer No:
PLA10AN1230R6R2B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PLA10AN1230R6R2B
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
PLA10AN1230R6R2B
Description:
Common Mode Filters / Chokes 12.0mH 0.6A AC Line Filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLA10AN1230R6R2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PLA10
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    BOX
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    16mm
  • Military Standard
    Not
  • Physical Dimension
    L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
  • Inductance
    12 mH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Current
    600mA
  • Max DC Current
    600mA
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    600mA
  • Number of Lines
    2
  • Rated Voltage
    300V
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm